Projekt wycieczki

 

 

Ogród Botaniczny w Krakowie:

 W dniu 25 października 64 uczniów odbyło wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie. Zajęcia na terenie ogrodu prowadzone były w czterech grupach. Uczniowie zapoznawali się z gatunkami roślin z całego świata - z różnych środowisk. Z zachwytem podziwiali przepiękne okazy ananasów, wanilii, bananowców, palm, storczyków, roślin cytrusowych, kaktusów i innych niespotykanych u nas roślin. Prowadzący zajęcia przekazali dzieciom wiele ciekawych informacji dotyczących morfologii oraz występowania i wymagań poszczególnych roślin.

 

 

Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Kielcach:

W dniu 12 maja 2018 roku  (w sobotę) uczestnicy projektu "Szkoła  z e(ko)szansą - program rozwoju szkół   gminy Kozłów” wzięli udział w zajęciach   w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu k. Chęcin oraz w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu. W Centrum Nauki uczestniczyliśmy w warsztatach: „Mydło – pogromca brudu”, na których poznaliśmy historię mydła, dowiedzieliśmy się, jak powstaje, jakie ma właściwości i dlaczego się pieni. Przeprowadziliśmy szereg doświadczeń chemicznych oraz samodzielnie wykonaliśmy pachnące glicerynowe mydło, które po zapakowaniu mogliśmy ze sobą zabrać.

Zwiedziliśmy również wystawy stałe prezentowane w obiekcie, m.in. „Człowiek – niezwykła maszyna”. Mogliśmy też wziąć udział w eksperymentach interaktywnych ukazujących  złożoność organizmu ludzkiego.

Oprócz ćwiczeń umysłu mieliśmy możliwość sprawdzić ciało na urządzeniach sportowych. Po zmaganiach z własnymi słabościami udaliśmy się na obiad, a potem w dalszą podróż do serca Gór Świętokrzyskich - na Święty Krzyż.

Odcinek dwukilometrowy z Huty Szklanej do Muzeum Przyrodniczego  ŚPN na Świętym Krzyżu musieliśmy pokonać pieszo, idąc cały czas  pod górę. W muzeum odbyliśmy wirtualną podróż od ery paleozoicznej, poprzez starożytność, aż do czasów współczesnych. Poznaliśmy dzieje geologiczne  Gór Świętokrzyskich, roślinność i zwierzęta żyjące na obszarze tych najstarszych gór w Polsce.

 

Elektownię Porąbka -Żar w Międzybrodziu Bialskim:

 W dniu 8 czerwca 2018 roku uczestnicy projektu "Szkoła  z e(ko)szansą - program rozwoju szkół   gminy Kozłów” wybrali się do Międzybrodzia Bialskiego w celu zwiedzania Elektrowni Porąbka -Żar, drugiej co do wielkości elektrowni szczytowo - pompowej w Polsce. W ramach wycieczki uczniowie mieli okazję wejść do wnętrza Góry Żar, w którym znajduję się podziemna część elektrowni tzw. komora z turbinami. Kolejnym etapem zwiedzania był wyjazd kolejką na szczyt Góry Żar, gdzie z kolei znajduję się górny sztuczny zbiornik wodny elektrowni. Wycieczka była podsumowaniem zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii, które omawiane były na zajęcia projektowych z fizyki.

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

  W dniu 2 października 2018   78 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do stolicy. Wyjazd odbył się w ramach realizacji programu „Szkoła z e(ko)-szansą- program rozwoju szkół Gminy Kozłów”. W czasie pobytu w Warszawie dzieci zwiedziły wystawy w Centrum Nauki Kopernik oraz wzięły udział w  interaktywnym spektaklu w planetarium,  połączonym  z projekcją  filmu  w 3D, którego tematem były   tajniki  kosmosu  i warunki panujące  na Marsie.

 

Spływ Dunajcem

W dniu 9 maja 2019 roku, odbyła się w ramach projektu „Szkoła z (e)–ko szansą ­program rozwoju szkół gminy Kozłów” wycieczka w Pieniny – Spływ Dunajcem. Wyruszyliśmy z samego rana – o 7:00, a przed południem dotarliśmy do celu. W broszurce reklamowej napisano, że jest to najlepszy sposób na zwiedzanie tych okolic­ – i rzeczywiście ­­– nie padało, czasem wyszło słońce, które podkreślało urodę gór, z Trzema Koronami na czele. Zachwytom nie było końca. Flisak opowiadał o regionie rzeki, związane z nią legendy, zadawał zagadki. Po zakończeniu spływu udaliśmy się na posiłek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie bezpiecznie dotarli do swoich domów.

 

wyszukiwarka

Free Joomla! template by L.THEME