Zajęcia

Spotkanie z Panią krawcową


Wizyta pani pielęgniarki w przedszkolu
Dnia 15 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Klaudia Łyś, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Ośrodku Zdrowia w Kozłowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Klaudia zademonstrowała przedszkolakom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w dzieciach zainteresowanie, natomiast strzykawki i fiolki na krew - ciekawość. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz lizaki z witaminami. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani Klaudii pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.


Kształtowanie tożsamości narodowej w przedszkolu

Miesiąc maj dostarcza nam wiele okazji do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. W naszym przedszkolu, pojawiła się osoba, dzięki której powyższe zagadnienia nabrały głębszego sensu. Mieliśmy okazję gościć Pana Andrzeja Kopcia – nauczyciela historii, który podjął się wyzwania i postanowił rozbudzić patriotyzm w sercach trzylatków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały miłośnika historii, który w ciekawy i dostosowany do wieku dzieci sposób opowiadał o naszych symbolach narodowych. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn. Wykonały także patriotyczną pracę plastyczną – biało-czerwoną flagę. Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom, kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakami i miłości do kraju ojczystego. Dziękujemy Panu Andrzejowi za ciekawą lekcję historii, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.


Kultywowanie tradycji świątecznych w przedszkolu

10 kwietnia w Punkcie Przedszkolnym w Kamionce gościła Pani Justyna Majewska – mama jednego z przedszkolaków, która zapoznała dzieci z tradycjami wielkanocnymi.
W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową dzieci, jak to niegdyś bywało w każdej rodzinie, wykonały wspólnie z przybyłym gościem niezwykłą palmę wielkanocną, która upiększyła przedszkolny kącik świąteczny.

Dziękujemy Pani Justynie za wprowadzenie wszystkich zgromadzonych
w świąteczny nastrój. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć…


Bal karnawałowy


Dzień Babci i Dziadka


Zajęcia


W ramach projektu "Tęczowe przedszkole" raz w miesiącu odbywają się ciekawe zajęcia ceramiczne. Dzieci wykonują prace, które są potem wypalane i malowane.

wyszukiwarka

Free Joomla! template by L.THEME