Zajęcia

 

Dzień Chłopaka w grupie starszaków

W tym wyjątkowym dniu dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły słodkie upominki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem balonów oraz chusty animacyjnej.

W ramach promowania zdrowego odżywiania dzieci degustowały jesienne owoce. Teraz doskonale wiedzą, że należy je spożywać codziennie, ponieważ są źródłem witamin. Starszaki rozpoznawały owoce za pomocą dotyku, nazywały je, opisywały ich wygląd,
a także smak. Najwięcej emocji dostarczyło małym badaczom próbowanie zgromadzonych owoców, które zniknęły z talerza w mgnieniu oka.

Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.


Dzień Przedszkolaka w Kamionce - 2019/2020

  20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. W całej Polsce Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 23 września od wspaniałej zabawy przy dobrze im znanych piosenkach. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez nauczycielki wychowania przedszkolnego. Wśród nich znalazły się między innymi różnorodne zabawy integracyjne, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.


Spotkanie z Panią krawcową


Wizyta pani pielęgniarki w przedszkolu
Dnia 15 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Klaudia Łyś, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Ośrodku Zdrowia w Kozłowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Klaudia zademonstrowała przedszkolakom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w dzieciach zainteresowanie, natomiast strzykawki i fiolki na krew - ciekawość. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz lizaki z witaminami. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani Klaudii pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.


Kształtowanie tożsamości narodowej w przedszkolu

Miesiąc maj dostarcza nam wiele okazji do kształtowania u dzieci postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, do rozbudzania tożsamości narodowej. W naszym przedszkolu, pojawiła się osoba, dzięki której powyższe zagadnienia nabrały głębszego sensu. Mieliśmy okazję gościć Pana Andrzeja Kopcia – nauczyciela historii, który podjął się wyzwania i postanowił rozbudzić patriotyzm w sercach trzylatków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały miłośnika historii, który w ciekawy i dostosowany do wieku dzieci sposób opowiadał o naszych symbolach narodowych. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn. Wykonały także patriotyczną pracę plastyczną – biało-czerwoną flagę. Dzięki takim działaniom uświadamiamy dzieciom, kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczymy je bycia Polakami i miłości do kraju ojczystego. Dziękujemy Panu Andrzejowi za ciekawą lekcję historii, na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.


Kultywowanie tradycji świątecznych w przedszkolu

10 kwietnia w Punkcie Przedszkolnym w Kamionce gościła Pani Justyna Majewska – mama jednego z przedszkolaków, która zapoznała dzieci z tradycjami wielkanocnymi.
W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową dzieci, jak to niegdyś bywało w każdej rodzinie, wykonały wspólnie z przybyłym gościem niezwykłą palmę wielkanocną, która upiększyła przedszkolny kącik świąteczny.

Dziękujemy Pani Justynie za wprowadzenie wszystkich zgromadzonych
w świąteczny nastrój. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć…


Bal karnawałowy


Dzień Babci i Dziadka


Zajęcia


W ramach projektu "Tęczowe przedszkole" raz w miesiącu odbywają się ciekawe zajęcia ceramiczne. Dzieci wykonują prace, które są potem wypalane i malowane.

wyszukiwarka

Free Joomla! template by L.THEME