Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

laboratoria

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Nasza szkoła otrzymała środki finansowe na realizację programu Laboratorium Przyszłości, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie to kwota 80 400,00 zł, którą  przeznaczyliśmy na wyposażenie pracowni w stanowiska pracy ucznia, sprzęt audio – video ( aparat fotograficzny, mikrofon, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań) oraz sprzęt do prowadzenia zajęć z:

- informatyki (drukarka 3D wraz z akcesoriami, mikrokontroler, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami),

- techniki i koła majsterkowicza (sprzęt do prac technicznych, lutownice, wiertarko - wkrętarki, imadła, piły ramowe do drewna i metalu z akcesoriami, młotki, pilniki, materiały eksploatacyjne),

- koła robótek ręcznych (maszyny do szycia wraz z materiałami eksploatacyjnymi, szydełka, druty, krosna)

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stroniehttps://www.gov.pl/web/laboratoria

wyszukiwarka

Free Joomla! template by L.THEME